logo
Галоўная Дашкольная адукацыя

АБ'ЯВА!

Прыём дакументаў для залічэння дзяцей у 1 клас ДУА "Хонаўскі НПК ДС-СШ" будзе адбывацца з 12 чэрвеня 2018 г. па 28 жніўня 2018г.

(На падставе Указау Прэзідэнта Рэспублікі Белпрусь ад 24.01.2018 г. № 30 "Аб прыёме ва ўстановы агульнай сярэдняй адукацыі і навучання ў іх"  прынята пастанова Міністэрства адукацыіі РБ ад 3 сакавіка 2018 г. №10 "Аб унясенні дапаўненняў і змяненняў у пастанову Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 20 снежня 2011 г. № 283")

 

Нашы будні

Нарматыўнае прававое забеспячэнне

Бацькам першакласнікаў

Здаровы лад жыцця

 

Распарадак дня інтэгрыраванай групы

Час

Працэсы жыццядзейнасці

Дома

7.00-7.30

Падём,ранішні туалет

Ва ўстанове дашкольнай адукацыі

7.30-8.30

Прыём, гульні, ранішняя гімнастыка, гігіенічныя працэдуры, падрыхтоўка да снедання

8.30-8.50

Снеданне

8.50-9.10

Гульні, падрыхтоўка да заняткаў

9.10-9.30

Першы занятак

9.30-9.40

Перапынак

9.40-10.00

Другі занятак

10.00-10.10

Перапынак

10.10-10.30

Трэцці занятак

10.30-12.00

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка

12.00-12.15

Вяртанне з прагулкі, гігіенічныя працэдуры,  падрыхтоўка да абеду

12.15-12.50

Абед, падрыхтоўка да сну

12.50-15.00

Дзённы сон

15.00-15.30

Паступовы падём, гігіенічныя працэдуры, самастойная  рухальная дзейнасць, гартавальныя мерапрыемствы, падрыхтоўка да полудня

15.30-15.45

Полудзень

15.45-16.15

Гульні, самастойная дзейнасць

16.15-17.45

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка

18.00

Адыход дзяцей да дому

Дома

18.00-19.00

Прагулка

19.00-20.00

Вяртанне з прагулкі, лёгкая вячэра, спакойныя гульні, гігіенічныя працэдуры

20.00-7.00 (7.30)

Начны сон

 

Расклад
спецыяльна арганізаванай дзейнасці па адукацыйных абласцях у рознаўзроставай  інтэгрыраванай групе
з 01.09.18г. па 31.05.19г.

Дні тыдня

Час правядзення

Сярэдняя  група (ад 4 да 5 гадоў)

Час правядзення

Старшая група (ад 5 да 6 гадоў)

Панядзелак

1)9.00-9.25

“Дзіця і грамадства”

1) 9.00-9.30

“Дзіця і грамадства”

2)9.40-10.05

“Мастацтва: Лепка”

2) 9.40-10.10

“Мастацтва: Лепка”

3)10.20-10.45

“Фізічная культура”

3) 10.20-10.50

“Фізічная культура”

Аўторак

1)9.00-9.25

        ---

1) 9.00-9.30

“Развитие речи и культура речевых отношений”

2)9.40-10.05

“Мастацтва:Аплікацыя”

2) 9.40-10.10

“Мастацтва: Аплікацыя”

3)10.20-10.45

“Фізічная культура”

3) 10.20-10.50

 “Фізічная культура”

Серада

1)9.00-9.25

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

1) 9.00-9.30

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

2)9.40-10.05

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

2) 9.40-10.10

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

3)10.20-10.45

“Дзіця і грамадства”

3)10.20-10.50

  ---

2 пал.дня

“Мастацтва:Музычная дзейнасць”

2 пал.дня

“Мастацтва:Музычная дзейнасць”

Чацвер

 

 

1)9.00-9.25

---

1) 9.00-9.30

“Навучанне грамаце”

2)9.40-10.05

“Мастацтва:Маляванне”

2) 9.40-10.10

“Мастацтва:Маляванне”

3)10.20-10.45

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

3) 10.20-10.50

  ---

4)12.00-12.25

 “Фізічная культура” (на паветры)

4)12.00-12.30

 “Фізічная культура” (на паветры)

Пятніца

1)9.00-9.25

“Дзіця і прырода”

1) 9.00-9.30

“Дзіця і прырода”

2)9.40-10.05

“Мастацтва:Канструяванне/Дызайн”

2) 9.40-10.10

“Мастацтва:Канструяванне/Дызайн”

3)10.20-10.45

“Фізічная культура”

3) 10.20-10.50

“Фізічная культура”

 

Распарадак дня рознаўзроставай групы

 

Час

Працэсы жыццядзейнасці

Дома

6.30-7.30

Падём,ранішні туалет

Ва ўстанове дашкольнай адукацыі

7.30-8.20

Прыём,агляд,гульні,дзяжурства,ранішняя гімнастыка

8.20-8.40

Падрыхтоўка да снедання,снеданне

8.40-9.00

Гульні,падрыхтоўка да заняткаў

9.00 -10.50

Спецыяльна арганізаваная дзейнасць:

9.00-9.30

Першы занятак

9.30-9.40

Перапынак

9.40-10.10

Другі занятак

10.10-10.20

Перапынак

10.20-10.50

Трэці занятак

10.50-12.30

Падрыхтоўка да прагулкі,прагулка на свежым паветры, рухомыя гульні

12.30-13.10

Вяртанне з прагулкі,гігіенічныя працэдуры, абед, падрыхтоўка да сну

13.10-15.10

Дзённы сон

15.10-15.40

Паступовы падём, гігіенічныя працэдуры, самастойная рухальная дзейнасць

15.40-16.00

Полудзень

16.00-16.30

Занятак,гульні,працоўная дзейнасць, самастойная дзейнасць

16.30-17.45

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка на свежым паветры, рухомыя гульні

да 18.00

Адыход дзяцей дадому

Дома

18.00-19.30

Прагулка

19.30-20.45

Вяртанне з прагулкі, лёгкая вячэра, спакойныя гульні, гігіенічныя працэдуры

20.45-6.30

Начны сон

 

Расклад
спецыяльна арганізаванай дзейнасці па адукацыйных абласцях у рознаўзроставай групе
(другая малодшая, сярэдняя групы)
з 01.09.18г. па 31.05.19г.

Дні тыдня

Час правядзення

Другая малодшая

(ад 3 да 4 гадоў)

Час правядзення

Сярэдняя

(ад 4 да 5 гадоў)

Панядзелак

1.9.00-9.15

“Дзіця і грамадства”

1.9.00-9.25

“Дзіця і грамадства”

2.9.35-9.50

                  -

2.9.35-10.00

“Фізічная культура”

3.10.10-10.25

“Мастацтва”(Лепка)

3.10.10-10.35

“Мастацтва”(Лепка)

Аўторак

1.9.00-9.15

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін

1.9.00-9.25

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін

2.9.35-9.50

“Фізічная культура”

2.9.35-10.00

 “Фізічная культура”

3.10.10-10.25

 “Мастацтва”(Аплікацыя)/--

3.10.10-10.35

“Мастацтва”(Аплікацыя)

Серада

1.9.00-9.15

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”/--

1.9.00-9.25

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

2.9.35-9.50

-- /“Дзіця і прырода”

2.9.35-10.00

 “Дзіця і прырода”

3.10.10-10.25

 “Мастацтва”(Музычная дзейнасць)

3.10.10-10.35

 “Мастацтва”(Музычная дзейнасць)

Чацвер

1.9.00-9.15

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін

1.9.00-9.25

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін

2.9.35-9.50

“Мастацтва”(Маляванне)

2.9.35-10.00

“Мастацтва”(Маляванне)

3.11.45-12.00

“Фізічная культура” (на паветры)

3.11.45-12.10

“Фізічная культура” (на паветры)

Пятніца

1.9.0-9.25

“Дзіця і грамадства”

1.9.00-9.25

“Дзіця і грамадства”

2.9.35-10.00

“Фізічная культура”

2.9.35-10.00

“Фізічная культура”

3.10.10-10.30

--/”Мастацтва” (Канструяванне)

3.10.10-10.30

“Мастацтва”(Дызайн / Канструяванне)

 

Вучэбны план
рознаўзроставай групы ДУА “Хонаўскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

Пералік адукацыйных абластей

Колькасть вучэбных гадзін на вывучэнне
адукацыйных абласцей

ад 3да 4г.

ад 4да 5г.

Фізічная культура

3

4

Дзіця і грамадства

2

2

Элементарныя матэматычныя ўяўленні

0,5

1

Дзіця і прырода

0,5

1

Развіццё маўлення і культура мауленчых зносін

2

2

Навучэнне грамаце

-

-

Мастацтва

4

5

-       маляванне

1

1

-       лепка

1

1

-       аплікацыя

0,5

1

-       канструяванне

0,5

0,5

-       дызайн

-

0,5

-       музыка

1

1

Агульная колькасць вучэбных гадзін (гульняў, заняткаў) на тыдзень

12

15