logo
Галоўная Дашкольная адукацыя

 

 

Нашы будні

Нарматыўнае прававое забеспячэнне

Бацькам першакласнікаў

Здаровы лад жыцця

 

 

РАСПАРАДАК ДНЯ

Час

Працэсы жыццядзейнасці

7.30-8.20

Прыём, агляд, гульні, дзяжурства, ранішняя гімнастыка

8.20-8.40

Падрыхтоўка да снедання, снеданне

8.40-9.00

Гульні, падрыхтоўка да заняткаў

Заняткі

9.00-9.20 (ср.гр.)

9.00-9.25 (ст.гр.)

9.10-9.30 (ср.гр.)

9.10-9.35 (ст.гр.)

Першы занятак (панядзелак, серада, чацвер)

Першы занятак (панядзелак, серада, чацвер)

Першы занятак (пятніца)

Першы занятак (аўторак, пятніца)

9.20-9.35 (ср.гр.)

9.25-9.35 (ст.гр.)

9.30-9.45 (ср.гр.)

9.35-9.45 (ст.гр.)

Перапынак (панядзелак, серада, чацвер)

Перапынак (аўторак, пятніца)

9.35-9.55 (ср.гр.)

9.35-10.00 (ст.гр.)

9.45-10.05 (ср.гр.)

9.45-10.10 (ст.гр.)

Другі занятак (панядзелак, серада, чацвер)

Другі занятак (аўторак, пятніца)

9.55-10.10 (ср.гр.)

10.00-10.10 (ст.гр.)

10.05-10.20 (ср.гр.)

10.10-10.20 (ст.гр.)

Перапынак (панядзелак, серада, чацвер)

Перапынак (аўторак, пятніца)

10.10-10.30 (ср.гр.)

10.10-10.35 (ст.гр.)

10.20-10.40 (ср.гр.)

10.20-10.45 (ст.гр.)

Трэці занятак (панядзелак, серада)

Трэці занятак (панядзелак, серада)

Трэці занятак (аўторак, пятніца)

10.35-12.30 (пн, ср, чц)

10.45-12.30 (аўт, пт)

12.00-12.20 (ср.гр)

12.00-12.25 (ст.гр.)

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка на свежым паветры, рухомыя гульні

Фізічная культура на паветры (чацвер)

12.30-13.10

Вяртанне з прагулкі, гігіенічныя працэдуры, абед, падрыхтоўка да сну

13.10-15.10

Дзённы сон

15.10-15.40

Паступовы пад’ём, гігіенічныя працэдуры, самастойная рухальная дзейнасць

15.40-16.00

Полудзень

16.00-16.30

Гульні,працоўная дзейнасць, самастойная дзейнасць

16.30-18.00

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка на свежым паветры, рухомыя гульні

да 18.00

Адыход дзяцей дадому

 

РАСПАРАДАК ДНЯ
(рознаўзроставая)

Час

Працэсы жыццядзейнасці

7.30-8.30

Прыём, гульні, ранішняя гімнастыка, гігіенічныя працэдуры, падрыхтоўка да снедання

8.30-8.50

Снеданне

8.50-9.10

Гульні, падрыхтоўка да заняткаў

9.10-9.20 (І мал.)

9.10-9.25 (ІІ мал.)

9.10-9.30 (сяр.)

Першы занятак (панядзелак, аўторак, чацвер, пятніца)

Першы занятак (панядзелак-пятніца)

Першы занятак (панядзелак-пятніца)

9.20-9.40 (І мал.)

9.25-9.40 (ІІ мал.)

9.30-9.40 (сяр.)

Перапынак (панядзелак, аўторак, чацвер, пятніца)

Перапынак (панядзелак-пятніца)

Перапынак (панядзелак-пятніца)

9.40-9.50 (І мал.)

9.40-9.55 (ІІ мал.)

9.40-10.00 (сяр.)

Другі занятак (панядзелак, аўторак, чацвер, пятніца)

Другі занятак (панядзелак-пятніца)

Другі занятак (панядзелак-пятніца)

9.50-10.10 (І мал.)

9.55-10.10 (ІІ мал.)

10.00-10.10 (сяр.)

Перапынак (панядзелак, аўторак, чацвер, пятніца)

Перапынак (панядзелак-пятніца)

Перапынак (панядзелак-пятніца)

10.10-10.20 (І мал.)

10.10-10.25 (ІІ мал.)

10.10-10.30 (сяр.)

Трэці занятак (аўторак, серада, чацвер)

Трэці занятак (аўторак-пятніца)

Трэці занятак (панядзелак-пятніца)

10.30-12.05

 

11.40-1150 (І мал.)

11.40-11.55 (ІІ мал.)

11.40-12.00 (ср.гр.)

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка на свежым паветры, рухомыя гульні

Фізічная культура на паветры (чацвер)

12.05-12.20

Вяртанне з прагулкі, гігіенічныя працэдуры,  падрыхтоўка да абеду

12.20-12.50

Абед, падрыхтоўка да сну

13.50-15.00

Дзённы сон

15.00-15.30

Паступовы пад’ём, гігіенічныя працэдуры, самастойная  рухальная дзейнасць, гартавальныя мерапрыемствы, падрыхтоўка да полудня

15.30-15.45

Полудзень

15.45-16.15

Гульні, самастойная дзейнасць

16.15-18.00

Падрыхтоўка да прагулкі, прагулка

18.00

Адыход дзяцей да дому

 

Расклад

спецыяльна арганізаванай дзейнасці па адукацыйных галінах у рознаўзроставай групе

(першая малодшая, другая малодшая, сярэдняя групы)

з 01.11.19г. па 31.05.20г.

Дні тыдня

Час правядзення

Першая малодшая
(ад 2 да 3 гадоў)

Час

правядзення

Другая малодшая
(ад 3 да 4 гадоў)

Час правядзення

Сярэдняя
(ад 4 да 5 гадоў)

Панядзелак

 

 

1.9.10-9.20

“Дзіця і грамадства”

1.9.10-9.25

“Дзіця і грамадства”

1.9.10-9.30

“Дзіця і грамадства”

2.9.40-9.50

___

2.9.40-9.55

“Фізічная культура”

2.9.40-10.00

“Фізічная культура”

Аўторак

 

 

1.9.10-9.20

___

1.9.10-9.25

___

1.9.10-9.30

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін

2.9.40-9.50

“Выяўленчае мастацтва”

(Лепка/аплікацыя/

канструяванне)

2.9.40-9.55

“Выяўленчае мастацтва” (Лепка/аплікацыя/

канструяванне)

2.9.40-10.00

“Выяўленчае мастацтва” (Лепка/аплікацыя/

канструяванне)

3.10.10-10.20

“Фізічная культура”

3.10.10-10.25

 “Фізічная культура”

3.10.10-10.30

“Фізічная культура”

Серада

 

 

1.9.10-9.20

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

1.9.10-9.25

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

1.9.10-9.30

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

2.9.40-9.50

---/ “Дзіця і прырода”

2.9.40-9.55

--- /“Дзіця і прырода”

2.9.40-10.00

 “Дзіця і прырода”

3.10.10-10.20

“Музычнае мастацтва”

3.10.10-10.25

“Музычнае мастацтва”

3.10.10-10.30

 “Музычнае мастацтва”

Чацвер

 

 

 

1.9.10-9.20

“Развитие речи и культура речевого общения”

1.9.10-9.25

“Развитие речи и культура речевого общения”

1.9.10-9.30

“Развитие речи и культура речевого общения”

2.9.40-9.50

“Выяўленчае мастацтва”(Маляванне)

2.9.40-10.00

“Выяўленчае мастацтва”(Маляванне)

2.9.40-10.00

“Выяўленчае мастацтва”(Маляванне)

3.11.40-11.50

“Фізічная культура” (на паветры)

3.11.40-11.55

“Фізічная культура” (на паветры)

3.11.40-12.00

“Фізічная культура” (на паветры)

Пятніца

1.9.10-9.20

----

1.9.10-9.25

----

1.9.10-9.30

“Дзіця і грамадства”

2.9.40-9.50

“Мастацкая літаратура”/---

2.9.40-9.55

“Мастацкая літаратура”/---

2.9.40-10.00

 “Мастацкая літаратура”

3.10.10-10.20

“Музычнае мастацтва”

3.10.10-10.25

“Музычнае мастацтва”

3.10.10-10.30

“Музычнае мастацтва”

Расклад
спецыяльна арганізаванай дзейнасці па адукацыйных галінах у групе інтэгрыраванага навучання і выхавання

Дні тыдня

Час правядзення

Сярэдняя  група
(ад 4 да 5 гадоў)

Час правядзення

Старшая група
(ад 5 да 6 гадоў)

Час правядзення

Старшая група
(ад 6 да 7 гадоў)

Панядзелак

1)9.00-9.20

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

1) 9.00-9.25

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

1) 9.00-9.25

“Развіццё маўлення і культура маўленчых зносін”

2)9.35-9.55

 “Выяўленчае мастацтва: Лепка/Аплікацыя/Канструяванне”

2) 9.35-10.00

Выяўленчае мастацтва: Лепка/Аплікацыя/Канструяванне

2) 9.35-10.00

“Выяўленчае мастацтва: Лепка/Аплікацыя/Канструяванне

3)10.10-10.30

 “Фізічная культура”

3) 10.10-10.35

“ “Фізічная культура”

3) 10.10-10.35

 “Фізічная культура”

Аўторак

1) 9.10-9.30

---

1) 9.10-9.35

“Падрыхтоўка да навучання грамаце”

1) 9.10-9.35

“Падрыхтоўка да навучання грамаце”

2)9.45-10.05

“Фізічная  культура”

2) 9.45-10.10

“Фізічная культура”

2) 9.45-10.10

“Фізічная культура”

3)10.20-10.40

“ Дзіця і грамадства”

3) 10.20-10.45

 “ Дзіця і грамадства”

3) 10.20-10.45

“ Дзіця і грамадства”

Серада

1)9.00-9.20

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

1) 9.00-9.25

 

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

1) 9.00-9.25

“Элементарныя матэматычныя ўяўленні”

2)9.35-9.55

“Дзіця і прырода”

2) 9.35-10.00

 

“Дзіця і прырода””

2) 9.35-10.00

“Дзіця і прырода”

3)10.10-10.30

“Музычнае мастацтва”

3) 10.10-10.35

“Музычнае мастацтва”

3) 10.10-10.35

“Музычнае мастацтва”

Чацвер

 

 

1)9.00-9.20

“Развитие речи и культура речевого отношения”

1) 9.00-9.25

 

“Развитие речи и культура речевого отношения”

1) 9.00-9.25

“Развитие речи и культура речевогоотношения”

2)9.35-9.55

“Выяўленчае мастацтва:Маляванне”

2) 9.35-10.00

 

“Выяўленчае мастацтва:Маляванне”

2) 9.35-10.00

“Выяўленчае мастацтва:Маляванне”

3)12.00-12.20

 “Фізічная культура” (на паветры)

3) 12.00-12.25

 

 “Фізічная культура” (на паветры)

3) 12.00-12.25

“Фізічная культура” (на паветры)

Пятніца

1)9.10-9.30

“Дзіця і грамадства”

1) 9.10-9.35

“Дзіця і грамадства”

1) 9.10-9.35

“Дзіця і грамадства”

2)9.45-10.05

“Мастацкая літаратура”   

2) 9.45-10.10

“Мастацкая літаратура”   

2) 9.45-10.10

“Мастацкая літаратура”   

3)10.20-10.40

“Музычнае мастацтва”

3) 10.20-10.45

“Музычнае мастацтва”

3) 10.20-10.45

“Музычнае мастацтва”

 

 

Вучэбны план
рознаўзроставай групы ДУА “Хонаўскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

Пералік адукацыйных абластей

Колькасть вучэбных гадзін на вывучэнне
адукацыйных абласцей

ад 3да 4г.

ад 4да 5г.

Фізічная культура

3

4

Дзіця і грамадства

2

2

Элементарныя матэматычныя ўяўленні

0,5

1

Дзіця і прырода

0,5

1

Развіццё маўлення і культура мауленчых зносін

2

2

Навучэнне грамаце

-

-

Мастацтва

4

5

-       маляванне

1

1

-       лепка

1

1

-       аплікацыя

0,5

1

-       канструяванне

0,5

0,5

-       дызайн

-

0,5

-       музыка

1

1

Агульная колькасць вучэбных гадзін (гульняў, заняткаў) на тыдзень

12

15